A nyár közeledtével sokakat érdeklő kérdés, hogy az arcápoló rutin részeként szokásosan alkalmazott hatékony és kedvelt kémiai hámlasztók ebben az időszakban is használhatók-e, nem okoznak-e a fényérzékenységet.
Vajon használhatók-e a kedvenc BHA, PHA és AHA hámlasztók ugyanúgy vízparti nyaralás idején, napozás mellett, vagy fokozott figyelmet igényel az alkalmazásuk, netán le kell mondani róluk? Milyen kockázatokkal kell számolni, ha nem tudsz lemondani róluk? Tudj meg mindent a MediNatural kémiai hámlasztóiról, és várd felkészülten az év legjobb időszakát!
Fényvédelem télen-nyáron
Annak ellenére, hogy sokunknak vágya a napbarnított bőr, a szakemberek azt tanácsolják, felejtsük el a napozást, de legalábbis mértékkel műveljük, kerüljük a legveszélyesebb déli időszakot! És fényvédelem nélkül egy tapodtat sem!
A széles spektrumú fényvédő arckrémek egész évben gondoskodnak bőröd egészségének és fiatalságának megőrzéséről, a káros UVA- UVB-, IR-sugarak és a kék fény elleni védelemről. A napozás nemcsak pigmentfoltokat, hanem a bőr idő előtti öregedését is okozhatja, úgyhogy csak mértékkel hódolj a napozás szenvedélyének!
Tudatos bőrápolóként biztosan tisztában vagy vele, hogy fényvédelemre az év minden napján szükség van, ha az utcára lépsz, de nyáron kiemelten fontos a megfelelő szintű védelem. A nappali arcápolási rutin utolsó fázisa kell, hogy legyen a fényvédő arckrém felvitele, bármilyen bőrtípussal is rendelkezel.
A hámlasztók és a napozás
Az arcbőr hámlasztására többféle típusú készítmény használatos, a szemcsés mechanikai hámlasztók, vagyis a bőrradírok mellett a kémiai vagy savas hámlasztóknak jut nagyobb szerep. A közvélekedés szerint utóbbiak fényérzékennyé teszik a bőrt, így nyáron nem javasolt a használatuk.
A válasz: igen is, meg nem is. Az AHA használata után átmenetileg valóban tapasztalhatsz ilyen hatást, de ha nem viszed túlzásba a BHA és a PHA esetében nem kell ettől tartanod.
AHA-t is használhatsz, de mellette kiemelten gondoskodj a napi fényvédelemről! A glikolsavval ellentétben a mandulasav a legkíméletesebb, így heti 1-2-szer maradhat az esti rutin része. A fényvédelem a BHA (szalicilsav) és PHA mellett is fontos, de nem a fényérzékenyítő hatás miatt, hanem a napsugárzás káros hatásai elleni védelem miatt, hiszen Te sem akarod, hogy idő előtt ráncosodjon a bőröd.
Nyaralás alatt, vízparton időzve mégis ajánlott a hámlasztók használatát felfüggeszteni, biztos, ami biztos. Az AHA hámlasztót 1 héttel előtte már hanyagold, kb. ennyi idő kell ugyanis, hogy a bőr fényérzékenysége visszatérjen a normális állapotba.
És mi a helyzet a BHA-val és a PHA-val?
Ha számodra is a rutin egyik legkedveltebb fázisa az elhalt hámsejtek eltávolítását, a bőrmegújítást, vagyis az apróbb ráncok halványítását célzó és pórustisztító hámlasztás, jó hírünk van!
A BHA és a PHA kisebb koncentrációban nem fényérzékenyít, sőt segíti a bőr fényvédelmét, de azért önmagában nem elegendő használni, nem helyettesíti a fényvédőt. Ha érzékeny a bőröd, nyaralás, napozás, strandolás időszakában kerüld a hámlasztók használatát!
Kép forrása: Pexels.com
Hirdetés (X)