Mikor lehet hatékony a gyógytorna?

gyógytorna

A fizioterápia speciálisan edzi a szervezetet, és olyan külső gyógymódokat alkalmaz, amelyek célja az emberi szervezet és a mozgásszervi rendszer funkcióinak fenntartása, javítása vagy helyreállítása. Szinte bárki számára alkalmazható kezelési mód, amely segít megszüntetni a hosszú ideje tartó mozgásszervi fájdalmakat.

Mikor alkalmazható a fizioterápia?

Az alkalmazás fókuszában a test és a mozgás funkcionalitása áll. Mindkettőt megzavarhatják az öregedés jelei, a különböző betegségek kialakulása, valamint a hosszú távú stresszes életmód. A fizioterápia segítségével a zavarok javíthatók, vagy akár teljesen megszüntethetők.

A terápia során a különböző panaszokat, betegségeket a klinikai képtől függően különböző módszerekkel kezelhetik, például gyógytornával és manuálterápiával. Ezzel kapcsolatosan az alábbi linkre kattintva https://budaors.mozgasklinika.hu/gyogytorna sok hasznos infót megtudhatsz!

Ezek a terápiák nemcsak támogatják és fenntartják az egészséges mozgásmintákat, hanem enyhítik a fájdalmakat, gyógyítják a feszült és legyengült izmokat, illetve elősegítik a mozgásfejlődési fázisokat. A fizioterápia bármely életkorban sikeresen alkalmazható, nagyszerű eredményekkel!

A fizioterápia, mint megelőző kezelési mód

A MozgásKlinika szakemberei azonban nem csak a betegségeket kezelik és gyógyítják, a fizioterápiás alkalmazásokkal a mozgásszervi rendszer, az izomcsoportok és más funkciók megbetegedése is megelőzhető. A speciális gyakorlatok megakadályozzák a porckorongsérvet és a hátfájást, emellett fejlesztik a különféle motoros készségeket, az állóképességet és az erőt.

A szív- és érrendszer is megerősödik, védve a szervezetet más betegségektől, például az érelmeszesedéstől, a csontritkulástól és a szívrohamoktól. Az alkalmazási terület ezen a területen óriási. Szinte minden orvosi szakterületet holisztikusan kezelnek a fizioterápia keretein belül, így a krónikus és akut betegségek enyhülnek, gyógyulnak és kezelhetők.

Ennek ellenére leggyakrabban az ortopédia részterületéről származó betegségeket kezelik vele. A hátfájást különösen fizioterápiás intézkedésekkel lehet enyhíteni. Ezenkívül a csonttörések, szalag-, izom- és in szakadások és húzódások, ízületi kopás, gerincműtétek, amputációk és ízületi gyulladásos betegségek is szerepelnek azon a listán, amelyen a terápia sikereket érhet el.

Fizioterápia idegrendszeri betegségek esetén

A fizioterápia a neurológiai betegségeknek is az egyik nagyon fontos kezelési módja is, például Parkinson-kór esetén a tünetek enyhítésében is segítséget nyújthat. De stroke, vagy más traumás agysérülések esetén a fizioterápiás gyakorlatok szintén segíthetnek a motoros készségek lehetőség szerinti helyreállításában.

Fizioterápiás intézkedések belső betegségek esetén

A fizioterápiát a belső betegségek kísérő intézkedéseként is alkalmazzák, akár asztma, akár cisztás fibrózis esetében. A légzésterápia speciális légzési technikákat tanít az asztmás betegeknek, amelyek segítenek a légszomjban.

De nemcsak a légúti betegségeket lehet fizioterápiás intézkedésekkel enyhíteni, hanem a gyomor-bélrendszeri betegségeket is, mint például a szív- és érrendszeri betegségeket, beleértve a magas vérnyomást és szívinfarktust, vagy olyan szervek rendellenességeit, mint a hólyag, a vese és hasonlók.

A fizioterápia nagyon sok esetben tud segít az életminőség javításában, aminek érdemes élni a lehetőségeivel, hiszen gyógyszerektől mentes!

Kép forrása: Freepik.com

Hirdetés (X)