Házi redőnyszerelés – érdemes-e belevágni, vagy jobb inkább szakemberre bízni?

redőnyszerelés

A jó minőségű és megfelelő mennyiségű alvás nagyon fontos szerepet játszik az egészség megőrzésében, hiszen szervezetünk alvás közben regenerálódik. Ebbe beletartozik a mentális és a fizikai egészség is, a jó közérzet, az immunrendszer és a hormonháztartás optimális működése is.

Az alvás egyik alapfeltétele a csendes és nyugodt környezet, ami esetenként mást és mást jelenthet mindenkinek. Abban azonban mindenki egyetért, hogy a pihentető alváshoz nem kell erős fény. A legtöbb ember sötétben szeret és tud aludni, ezért alkalmaznak az ablakon valamilyen árnyékolót vagy sötétítőt.

A műanyag redőny nagyon népszerű konstrukció, mert tartós és ellenálló, ráadásul esztétikus kivitelben is készül. A Topredőny termékei mind magas minőséget képviselnek, amelyek profi szakemberek által vannak beszerelve. Hosszú élettartamúak, strapabíróak és tartósak, ennek ellenére használatukból adódóan mégis előfordulhatnak apróbb meghibásodások.

Ebben a cikkben megmutatjuk, hogy mely esetekben nem szükséges szerelőt hívni, és mikor tegyük meg mindenképpen.

Amikor inkább hívjunk szerelőt

Emeleten elhelyezkedő redőny esetén, vagy akkor, ha csak kívülről lehet szerelni, semmiképpen se álljunk neki! Ez nagyon lényeges, hiszen a testi épségünket vagy akár az életünket is veszély fenyegetheti.

Ha ezek nem állnak fenn, és nekiállunk a hiba elhárításának, akkor is mindig legyünk nagyon óvatosak és körültekintőek. Meghibásodás esetén jobb mihamarabb orvosolni a problémát, hogy az ne nőjön még nagyobbra.

A redőnygurtni vagy a redőnyzsinór cseréje

A gurtni és a zsinór ugyanazt a funkciót látja el, viszont más a szerelési módjuk, mivel az automata csévélőbe való rögzítésük is eltérő. Ezt vegyük figyelembe, ha nekilátunk az elszakadt zsinór vagy gurtni cseréjének, ami a legtöbbször előforduló üzemzavar lehet a redőnyök életében.

Számoljuk ki az ablak alapján, hány méterre lesz szükségünk, vagy egyszerűen csak húzzuk ki a régit és mérjük le, majd szerezzük be a szaküzletben. Ezek az alkatrészek általában 8-10 év után elhasználódnak rendeltetésszerű használat mellett is, hiszen állandó súrlódásnak, ezáltal nagy igénybevételnek vannak kitéve.

Milyen hibalehetőségek adódhatnak még?

A szélsőséges időjárásnak a Topredőny alumínium redőnyei jobban ellenállnak, mint a műanyag típusok. Bár ezek is kiváló konstrukciók, de ha nem húzzuk fel időben a viharos szélben őket, akkor kiszakadhat a tokból a redőny palástja. Ez esetben keressünk szerelőt, aki biztonságosan megjavítja.

Másik gyakori meghibásodás, amikor elromlik az automata. Ez nem egy költséges alkatrész, és azért sem érdemes szétszedni, bajlódni vele, mert kipattanhat belőle az éles laprugó, ami komoly sérülést is tud okozni. Ilyenkor vegyünk inkább egy újat és cseréljük le az egészet.

Rendszeres tisztítás és karbantartás segítségével sok probléma megelőzhető lehet. Figyeljünk rá, hogy a sínben ne tapadjanak meg idegen anyagok, ha mégis, haladéktalanul távolítsuk el ezeket.

Kép forrása: Shutterstock.com

Hirdetés (X)