Hogyan készüljünk fel a nyaralásra, hogy biztosan semmi ne maradjon otthon?

Hotel Stáció

A nyaralásra való felkészülés izgalmas, de gyakran igen stresszes folyamat. Mindegy, hogy a világ másik fele vagy az otthonunkhoz közeli Hotel Stáció a célpont, még a gyakori utazókkal is előfordulhat, hogy valamiről megfeledkeznek, hát még azzal, akinek évente legfeljebb egyszer van ilyen lehetősége!

Ahhoz tehát, hogy minden simán menjen és semmi ne maradjon ki a csomagból, a szerencsén kívül alapos tervezésre is szükség van. A folyamat megkönnyítése érdekében az alábbiakban összefoglaljuk, hogy hogyan érdemes felkészülni az utazásra annak, aki semmit nem szeretne otthon felejteni.

Készítsünk listát

Tulajdonképpen ez a legfontosabb és leghatékonyabb megoldás mindenki számára. Az igazán profik már hetekkel az utazás előtt elkezdik összeírni hogy mi az, amit semmiképpen sem szeretnének otthon felejteni, hiszen egyszerre biztosan nem fog minden az eszünkbe jutni.

Kezdjünk összeállítani egy listát a telefonunkon, ez ugyanis biztosan mindig kéznél van, és ha napközben bármi eszünkbe jut, azt azonnal vezessük fel rá. Amikor csomagolunk, csak menjünk végig a felsoroláson és pipáljuk ki azt, amit már bepakoltunk, de a módszer legjobb része az, hogy a listánkat a következő utazáshoz is változtatás nélkül felhasználhatjuk.

Gondolkodjunk kategóriákban

Érdemes tematikusan végiggondolni a pakolást, készítsünk tehát különböző kategóriákat, melyek közül a legfontosabbak a ruházat, a tisztálkodási szerek, a gyógyszerek, az elektronikai eszközök és az iratok, dokumentumok legyenek.

Az öltözékek listájának összeállítása során vegyük figyelembe a várható időjárást, ha pedig külföldre utazunk, az ország klímáját is: a legnagyobb forróságban a nyári ruhákon kívül elég lesz egy vékony pulcsi, ha viszont a hegyekbe látogatunk, készüljünk több váltás meleg öltözékkel.

Gondoljuk végig, hogy milyen programokat tervezünk: az egész napos városnézés után biztosan szeretnénk majd tiszta ruhában beülni egy étterembe, így naponta legalább két szettben gondolkodjunk. Ne maradjon ki néhány extra alsónemű sem: jó eséllyel nem lesz rá szükségünk, de nem foglal sok helyet, és biztosan nem szeretnénk nyaralásunkat mosással tölteni.

A tisztálkodási szerek és sminkeszközök bepakolása során gondolatban haladjunk végig a reggeli és esti rutinon, de az is jó megoldás, ha az indulás előtti napon ezeket a tárgyakat az utolsó használat után azonnal egy külön neszeszerbe pakoljuk. Az utazásig már biztosan nem lesz rájuk szükségünk, de ezáltal azt is garantálhatjuk, hogy semmi fontos nem marad ki.

Természetesen nem maradhatnak otthon a rendszeresen használt gyógyszerek, ezeken kívül pedig nem árt ha készülünk néhány fájdalomcsillapítóval és ragtapasszal is. Gondoljuk át azt, hogy melyik elektronikai eszközöket szeretnénk magunkkal vinni, ezekhez pakoljuk be a töltőket, akkumulátorokat és a fülhallgatókat is, talán a legfontosabb azonban az, hogy az iratainkat, bankkártyánkat és – ha szükséges – az útlevelünket is pakoljuk be.

Legyen egy utazókészletünk

Ez egy rendkívül hasznos trükk, különösen akkor, ha gyakran utazunk: állítsunk össze egy kis táskát, amiben kapjon helyet minden létfontosságú fürdőszobai holmi. Tegyünk bele fogkefét, fogkrémet, tusfürdőt, sampont, dezodort, a hölgyek pedig készüljenek fel az alapvető sminkeszközökből is.

Így nemcsak a bepakolás egyszerűbb, de a hazaérkezés is, hiszen nem kell mindent azonnal a helyére tenni azért, hogy már az első este használhassuk őket: ezt a kis csomagot úgy, ahogy van, félretehetjük a következő utazáshoz.

Tartsunk egy utolsó ellenőrzést

Mielőtt kilépünk az ajtón, fussunk végig még egyszer a korábban írt listánkon és gondoljuk át újra a legfontosabb kérdéseket, ha pedig valamiben elbizonytalanodtunk, nyugodtan nyissuk ki a táskát és óvatosan ellenőrizzük, hogy megvan-e minden.

Amennyiben többen utazunk, egymástól is kikérdezhetjük, hogy mi mindent pakoltunk be, hiszen könnyen lehet, hogy ami az egyikünknek evidencia, az a másiknak még csak eszébe sem jutott.

Nem csupán a pakolás fontos

A csomagunk összeállítása mellett van még néhány kérdés, amit utazás előtt érdemes alaposan átgondolni. Győződjünk meg arról, hogy jó időpontra szólnak a repülőjegyek, rendben van a szállásfoglalás, az autóbérlés, hogy előre lefoglaltuk a múzeumokba és egyéb helyekre szóló belépőjegyeket és hogy elegendő költőpénzzel rendelkezünk egy váratlan helyzetre is.

Indulás előtt értesítsük legalább egy családtagunkat arról, hogy pontosan hova megyünk, hol szállunk meg, esetleg kérjük meg, hogy néha látogasson el hozzánk, ürítse ki a postaládát, így idegenek számára nem lesz egyértelmű, hogy üresen hagytuk otthonunkat.

Ne felejtsük el bezárni a lakást, élesíteni a riasztót, megöntözni a növényeket, kikapcsolni az elektromos készülékeket; akár ezekről a tennivalókról is készíthetünk egy listát, így biztosan semmi nem marad el.

Ne gondoljuk túl!

Természetesen van néhány alapvető fontosságú tárgy, amit egyszerűen nem hagyhatunk otthon: ezek az irataink, a bankkártyánk, a mobilunk és esetleg a kinyomtatott repülőjegy, szállodai visszaigazolás. Ezt a rövid listát azért nem nehéz fejben tartani, ha pedig a legfontosabbakat bepakoltuk, nincs mitől tartani.

Akár egy távoli ország, akár a fővároshoz közeli Hotel Stáció az úticélunk, a környéken biztosan találunk olyan üzletet, ahol a legszükségesebb dolgokat megvásárolhatjuk, de könnyen lehet, hogy már a szállodában is biztosítanak nekünk tusfürdőt, sampont és alapvető pipere holmikat.

Próbáljunk tehát egy kicsit lazábban hozzáállni a kérdéshez, és koncentráljunk inkább arra, hogy végre elérkezett a jól megérdemelt pihenés ideje.

Kép forrása: Depositphotos.com

Hirdetés (X)